Artykuły z kategorii

Wydarzenia i Kultura

Zapraszamy na spotkanie autorskie

26-09-2019

W najbliższą środę ( 2.10. 2019 r.) i czwartek ( 3.10.2019 r.) odbędą się spotkania autorskie z panią Marleną Popławską - Marek, autorką wyjątkowych publikacji dla dzieci "Wyprawa na maksa...

Więcej

Polityka społeczna

Ekologia i środowisko

Opłaty i terminy

26-05-2015

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy uzależniona jest od ilości osób zamieszkałych w gospodarstwie domowym. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób zmieszany: gospodarstwo...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

30-09-2015

      Zaletą gminy jest czyste środowisko, które przyczynia się do rozwoju turystyki. Głównym miejscem wypoczynku jest jezioro w Głębocku (ok. 100 ha). Bliskość lasów zachęca do zbierania runa leśnego. Obszary...

Więcej

PUNKT KONSULTACYJNY

Punkt Konsultacyjny działa przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Siedziba Punktu mieści się przy Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie.

Punkt Konsultacyjny oferuje poradnictwo w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przemocy domowej w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wójt Gminy Lelkowo, informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2019r. rozpocznie się wydawanie i przyjmowanie wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczeń 300+ Dobry Start, a w przypadku wniosków składanych elektronicznie od dnia 1 lipca bieżącego roku.

INFORMACJA

     Urząd Gminy w Lelkowie informuje, że dnia 15 lipca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 11:00  na parkingu obok urzędu ustawiony będzie bus biorący udział w akcji informacyjnej na temat programu 500+.

        Pracownicy Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego będą służyli informacją i pomocą osobom zainteresowanym skorzystaniem z programu.

Co się zmieni w rozszerzonym programie Rodzina 500+

Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta  każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w urzędzie lub listownie pocztą).