Dnia 6 czerwca br. uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej w Zagajach, sprzątali  cmentarz w Bieńkowie i zapalili znicze na grobach byłych pracowników szkoły. Do akcji włączyli się również rodzice, którzy zakupili znicze, zaopatrzyli dzieci w narzędzia do sprzątania oraz czynnie pomagali w sprzątaniu.  

SP Zagaje

29 maja 2019r. w Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, którą poprowadziła Pani Dyrektor Ewa Żuryło i Aleksandra Rubacha .

Przybyli goście w miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku obejrzeli przygotowany na tę okazję piękny program artystyczny. Zebrani wysłuchali również życzeń Wójta Gminy Lelkowo Pana Łukasza Skrzeszewskiego.

            Szkolne Koło Wolontariatu w Lelkowie przyłączyło się do kampanii Kilometry Dobra 2019, której organizatorem jest Fundacja ,,PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI”. Głównym celem kampanii jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, leczenie oraz rehabilitację dzieci z regionu Warmii i Mazur.  Przed wielkim finałem, który odbył się 2 czerwca w Parku Kusocińskiego w Olsztynie, organizatorzy wymienili zebrane pieniądze na monety jednozłotowe. Ułożono z nich nieprzerwany ciąg, w celu pobicia rekordu Guinnessa i ustanowienia rekordu Polski. Kilometry Dobra to również międzyszkolna rywalizacja i konkurs z nagrodami. Ostateczny wynik kampanii poznamy do dnia 19 czerwca.

Dnia 24 maja 2019r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w VI Edycji Terenowego konkursu wiedzy przyrodniczo –leśnej „Mistrzowie Wiedzy Leśnej'' , którą organizowało Nadleśnictwo Orneta. Nasi uczniowie : Antonina Rutkowska kl. IV, Emilia Sempowicz kl. V, Przemysław Urawski kl. V, Natalia Bereda kl. VI  pod opieką Pani Dyrektor Iwony Chojeckiej godnie reprezentowali szkołę zajmując czwarte miejsce. Konkurencje dotyczyły wiedzy naukowej i sprawności fizycznej w zakresie: