15 maja br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Ireny Sołoduchy przygotowali inscenizację, podczas której przekazali wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece. W przedstawieniu role zagrali: uczennica - Ola Rubacha; postacie bajkowe: Joasia Klisz - Czerwony Kapturek, Martyna Gnes - Kopciuszek; Aniela Wieczorek - Królowa Śniegu; Paweł Oniszko - Kot w butach; Karolina Bartczak - Baba Jaga; Kornelia Sempowicz - Duszek biblioteczny i krasnoludki: Natalia Frankowska, Milena Pusz, Martyna Werbowska.

        To już kolejna wycieczka zorganizowana dla gimnazjum przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe „Erudycja” w ramach projektu „Główka pracuje – laboratorium wiedzy w Lelkowie”.

        Jej głównym celem było przybliżenie warunków funkcjonowania rynku pracy oraz poznanie możliwości rozwoju zawodowego.

W dn. 6-7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczestniczyli w wycieczce do Biskupina, Poznania i Gniezna – kolebki polskiego chrześcijaństwa.

Pierwszym punktem wyjazdu był Biskupin, w którym zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne z największą w Europie ekspozycją osady warownej z początku epoki żelaza i poznaliśmy kulturę łużycką. Następnie pojechaliśmy do Poznania, historycznego i kulturowego centrum Starej Polski. Spacerowaliśmy po Starym Mieście. Przewodnik interesująco opowiadał nam o historycznych czasach ziem piastowskich. oraz przekazał informacje o współczesności podkreślając, że: „Poznań jest miastem wartym poznania”.

30 marca uczniowie z klasy II i III Gimnazjum w Lelkowie, wzięli udział w dwudniowej wycieczce zawodoznawczej do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe „Erudycja”, w ramach projektu „Główka pracuje – laboratorium wiedzy w Lelkowie.”