Jak co rok uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Lelkowie uczcili Dzień Mamy i Taty. Dnia 8 czerwca 2017 roku nasze dzieci słowem i piosenką wyraziły wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które wiele rozumie i wybacza, a także za mądrość i ojcowską miłość. Podczas występu uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

           Dnia 9 czerwca 2017r. gimnazjaliści naszej szkoły: Sandra Ciastek, Klaudia Gałan, Oliwia Król i Mateusz Zienkiewicz wzięli udział w grupowym Konkursie Ekologicznym „Mistrzowie wiedzy leśnej”. W konkursie uczestniczyło 5 drużyn reprezentujących szkoły z terenu Nadleśnictwa Orneta.

W dniach 16-18 maja 2017r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie, pod opieką nauczycieli: Anny Urawskiej, Marka Kiebało i Stanisława Dworaka, uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Łeby. Celem wyjazdu było poznanie walorów turystycznych polskiego wybrzeża oraz zaobserwowanie rzeźbotwórczej działalności wiatru i fal morskich.

       1 czerwca dla przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkól w Lelkowie zorganizowano zajęcia edukacyjne i sportowe.

       Dzieci z kl. „0” i punktu przedszkolnego z wychowawczyniami odwiedziły placówkę Straży Granicznej. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały sprzęt i dowiedziały się o specyfice pracy funkcjonariuszy. Po powrocie każde dziecko „wędką szczęścia’ złowiło sobie prezencik.