W dniach 16-18 maja 2017r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Lelkowie, pod opieką nauczycieli: Anny Urawskiej, Marka Kiebało i Stanisława Dworaka, uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Łeby. Celem wyjazdu było poznanie walorów turystycznych polskiego wybrzeża oraz zaobserwowanie rzeźbotwórczej działalności wiatru i fal morskich.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Fokarium w Sarbsku, w którym zwiedziliśmy Oceanarium Prehistoryczne i Park Miniatur Latarni Morskich Polskiego Wybrzeża. Ciekawym punktem był pokaz karmienia i tresury fok.

W drugim dniu odbyliśmy wycieczkę kolejką turystyczną na wydmy ruchome do Słowińskiego Parku Narodowego. Uczniowie mogli zobaczyć prawdziwą nadmorską pustynię i docenić siłę wiatru w kształtowaniu krajobrazu wybrzeża. W drodze powrotnej do pensjonatu, zwiedziliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet. Przewodnik interesująco przedstawił nam historię tajnego, niemieckiego poligonu z lat 40-tych XX wieku, w którym testowano wyrzutnie i pociski rakietowe. Tego dnia na pewno wyjątkowym przeżyciem był rejs po największym zbiorniku przybrzeżnym i trzecim co do wielkości jeziorze w Polsce - Jeziorze Łebsko.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Szymbark - wieś położona w sercu Kaszub. Dowiedzieliśmy się ciekawych i ważnych informacji o tym regionie, ale także zobaczyliśmy Dom stojący na głowie, Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata oraz Bunkier „Gryf Pomorski”.

Uczestnicy wyjazdu po raz kolejny docenili turystykę jako jedną z form spędzania wolnego czasu oraz wypoczynek w zdrowym klimacie wybrzeża.

Anna Urawska