23-24.10.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu "Główka pracuje-laboratorium wiedzy w Lelkowie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe "Erudycja" mieli okazję zawitać do Solca Kujawskiego i Tczewa.

Podczas dwudniowej wycieczki zwiedzili Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha w Solcu Kujawskim. Przeszli ścieżkę edukacyjną w Jurajskim Ogrodzie Botanicznym. Obejrzeli film o powstaniu Wszechświata. Wzięli udział w interaktywnym spotkaniu z paleontologią – w warsztatach „O pochodzeniu człowieka”.

W Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Rozbitkowie na statku”, obejrzeli Pracownię Konserwacji i Magazyn Studyjny. W Fabryce Sztuk obejrzeli wystawę „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”. Zwiedzili również Muzeum Wisły. Przewodnik zapoznał ich z problematyką wiślaną, przyrodą nadwiślańską, ewolucją osadnictwa, prawem rzecznym i dziejami Pomorza. Informacje te były szczególnie przydatne, gdyż bieżący rok został ogłoszony Rokiem Wisły i z tego tytułu w naszej szkole organizowany jest konkurs plastyczny „Płynie Wisła, płynie…”

Ewa Karczewska