Ślubowanie uczniów klas pierwszych, to od wielu lat ważne wydarzenie w kalendarzu imprez i uroczystości naszej szkoły. Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na  pełnoprawnego ucznia.

       W tym roku szkolnym uroczysta akademia z okazji Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Lelkowie odbyła się 24 listopada. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

      Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelkowie pani Iwona Chojecka, Wójt Gminy Lelkowo pan Stanisław Popiel, Przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców pan Arkadiusz Rutkowski, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej.

      Tym razem nasi pierwszoklasiści zaprezentowli się w odświętnych strojach przyozdobionych marynarskimi kołnierzykami. Na tle morskich fal i płynących żaglówek zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Swoim występem udowodnili, że nie straszne im "wzburzone szkolne morze" i trudności, które toworzyszą w codziennym życiu każdego ucznia. Znakomicie odpowiadali na zagadki przygotowane przez uczennice z klasy VI, a następnie wypili przygotowany przez mamy napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

       Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor p.Iwona Chojecka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Lelkowie.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków i życzeń od zaproszonych gości. Pierwszoklasiści również pięknymi słowami podziękowali rodzicom i przybyłym gościom oraz wręczyli samodzielnie przygotowane bukiety kwiatów.

      Rodzicom gratulujemy wpaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Cała naprzód ku nowej szkolnej, przygodzie!

 Anna Rutkowska

fot. Archiwum szkolne.