Szkoła Podstawowa w Lelkowie po raz drugi przystąpiła do konkursu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”-„Wsi spokojna, wsi wesoła”- czyli zakątki rustykalne w Szkolnym Ogrodzie Dydaktycznym.

Przystępując do konkursu, pragniemy przywrócić pamięć o ogrodach naszych prababć i babć. Chcemy, aby nasi uczniowie odkryli uroki dawnych wiejskich zakątków, które budują tożsamość małej i dużej ojczyzny.
Większość prac jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, we współpracy ze środowiskiem lokalnym. Mimo to część z naszych pomysłów- zakup nasadzeń, ziemi ogrodowej, materiałów do wykonania drewnianych płotków, wózków, itp., wypalarki do drewna, która umożliwi wykonanie drewnianych tabliczek informacyjnych- jest możliwa do zrealizowania jedynie przy wsparciu finansowym sponsorów.
Zwróciliśmy się o pomoc do kół łowieckich i nadleśnictw. Do tej pory na nasze pismo odpowiedziało Koło Łowieckie „ Diana” z Wołowa, któremu dziękujemy za wsparcie finansowe.
Liczymy, że pozostałe instytucje również okażą zainteresowanie naszym projektem i zechcą wesprzeć nasze działania.

Korzystając z pięknej kwietniowej pogody rozpoczęliśmy pierwsze prace ogrodowe. Pan konserwator zdarł darń i w miejscu dotychczasowego trawnika będziemy przygotowywać podłoże do nasadzeń.
Jak zwykle możemy liczyć na pomoc rodziców uczniów naszej szkoły. Pan Dariusz Awłasewicz chętnie włączył się w nasze przedsięwzięcie i z własnych materiałów wykonał drewnianą studnię z żurawiem, która będzie stanowiła dekoracyjny element małej architektury ogrodowej. Chcielibyśmy podziękować p. Awłasewiczowi za zaangażowanie w życie szkoły.
O kolejnych etapach prac w zakątku rustykalnym Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego będziemy informować na gorąco.

Organizatorzy.