W ramach realizacji programu „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ” 13 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Lelkowie odbyły się zajęcia edukacyjne o charakterze interdyscyplinarnym przeprowadzone przez nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

Prowadzono następujące zajęcia: „Pani Fela mi mówiła – na nazwisko miał Wojtyła” i „W encyklopedii (nie) znajdziecie czyli o rzeczach śmiesznych, poważnych i osobowych” - p. Mariola Szczepańska; „Małe zdjęcie – duży problem - ochrona danych w Internecie” i „Dozwolony użytek” – p. Anna Szeląg; „Z dżinsami dookoła świata” – p. Monika Kobylińska.

Uczniowie mieli możliwość wspólnej zabawy i nauki oraz kształtowali szereg ważnych kompetencji społecznych i obywatelskich: świadomość i ekspresję kulturalną, porozumiewanie się w języku ojczystym, korzystanie z informacji, łączenie i porządkowanie rozmaitych porcji wiedzy, bezpieczeństwo w komunikacji i mediach, korzystanie z informacji. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie tematami, byli aktywni oraz wyciągali trafne wnioski.

Irena Sołoducha