28 kwietnia 2016 r. do Gimnazjum im. Orła Białego zaproszono szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej z Zagaj i Szkoły Podstawowej w Lelkowie, którzy przybyli do biblioteki szkolnej pod opieką wychowawców: pana Dariusza Wieliczko i pana Mirosława Urawskiego.

Pani dyrektor Iwona Chojecka powitała zaproszonych nauczycieli i uczniów oraz przedstawiła zasady rekrutacji do naszego gimnazjum. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię założenia, budowy i nadania imienia Orła Białego dla naszego gimnazjum. Wielkie zainteresowanie wzbudziło pokazanie różnych działań i imprez organizowanych przez szkołę. Pod opieką uczennic klasy trzeciej: Ireny Balcerzak, Justyny Hałuszczak i Gabrysi Powajbo nasi goście zwiedzili klasopracownie Zespołu Szkół w Lelkowie. Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość poznać nauczycieli i dowiedzieć się jak funkcjonuje oraz co ciekawego oferuje nasze gimnazjum.

Na zakończenie przy słodkim poczęstunku uczniowie przedstawili się sobie i mieli okazję bliżej się poznać. Spotkanie przygotowały nauczycielki: Irena Sołoducha i Ewa Karczewska.

Irena Sołoducha