,,W grupie siła'' – takimi słowami podsumowano dzisiejsze konsultacje. Komendant Powiatowy Policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński, w otoczeniu starosty, przedstawicieli służb mundurowych,  samorządów lokalnych, agencji ochrony oraz lokalnych mediów przedstawiał idee tworzenia powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Wszyscy obecni podkreślali wartość współdziałania w zakresie rzetelnego wskazywania zagrożeń, zaznaczono również nadrzędną rolę społeczeństwa w procesie zarządzania bezpieczeństwem. Kolejne konsultacje już we wtorek 9 lutego o godz. 16:00 w Braniewskim Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich mieszkańców ! Już teraz każdy może zgłaszać swoje uwagi na adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Policjanci z Braniewa rozpoczęli cykl konsultacji społecznych w zakresie tworzenia lokalnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Narzędzie to jest priorytetem Komendanta Głównego Policji oraz resortu spraw wewnętrznych i administracji. Celem stworzenia mapy jest pokazanie w sposób rzetelny
i czytelny, głównie lokalnej społeczności, skali i rodzajów zagrożeń. Mapy powinny być odzwierciedleniem nie tylko aktualnych niebezpieczeństw, ale także przyszłościowych prognoz. Pod pojęciem map zagrożeń nie kryje się tylko aspekt techniczny, ale przede wszystkim nowa filozofia działania Policji. Mają one być istotnym elementem w procesie zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który realizowany jest w ramach partnerskiego współdziałania pomiędzy wszystkimi instytucjami i podmiotami, które czuwają nad ochroną obywateli. W tym celu w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie zorganizowano pierwsze konsultacje społeczne. W spotkaniu, którego moderatorem był Komendant Powiatowy Policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński, uczestniczyli starosta, przedstawiciele służb mundurowych,samorządów lokalnych, agencji ochrony oraz lokalnych mediów. Na wstępie zapoznano wszystkich zebranych z ideą, która przyświeca tworzeniu map, jak również wskazano na obszary, które przedmiotowe narzędzie będzie opisywało. W kolejnej, najważniejszej części konsultacji przekazano głos zebranym gościom. Wśród uczestników padały zgodne opinie, co do nadrzędnej roli wspólnego działania oraz udziału lokalnych mieszkańców w tworzeniu mapy zagrożeń. Aby wzmocnić kanał komunikacji pomiędzy społeczeństwem i Policją – funkcjonariusze uruchomili specjalny adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wysyłając wiadomość każdy obywatel może zgłosić swoje propozycje i sugestie dotyczące miejsc, w których nie czuje się bezpiecznie,  czy sytuacji, które sprawiają, że czuje się zagrożony. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał, a zdobyta wiedza będzie stanowiła nieocenioną pomoc w projektowaniu finalnej wersji mapy, która następnie zostanie umieszczona na stronie internetowej naszej komendy.

Kolejne konsultacje już w najbliższy wtorek (9 lutego) o godz. 16.00 w Braniewskim Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału. RAZEM zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz naszych bliskich. Przyjdź i zabierz głos w tak ważnej sprawie !

Poniżej podajemy również terminy konsultacji na terenie poszczególnych gmin :

dla mieszkańców miasta i gminy Frombork
9 lutego 2016 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Frombork,

dla mieszkańców miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo

12 lutego 2016r. godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie,

dla mieszkańców gmin Wilczęta oraz Płoskinia
18 lutego 2016r. godz. 10:00 w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach

Przyjdź i podziel się swoją opinią !

DSC03022