Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną województwa warmińsko-mazurskiego, albumu pt. "eko WARMIŃSKO-MAZURSKIE.PRZYSZŁOSĆ I ROZWÓJ" - Gmina Lelkowo strona 21

ℹ?Szanowni Państwo,
Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.
Uprzejmie prosimy osoby/podmioty prowadzące działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych o wywiązywanie się z obowiązku sprawozdawczego wynikającego z ustawy o statystyce publicznej i terminowe przekazywanie wymaganych danych.

 Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną województwa warmińsko-mazurskiego, albumu pt. "WARMIŃSKO-MAZURSKIE INNOWACJE" - Gmina Lelkowo strona 60-61, slajd nr 31

 thumb Jezioro w Głębocku     Zaletą gminy jest czyste środowisko, które przyczynia się do rozwoju turystyki. Głównym miejscem wypoczynku jest jezioro w Głębocku (ok. 100 ha). Bliskość lasów zachęca do zbierania runa leśnego. Obszary przygraniczne są jeszcze terenem dziewiczym, stanowią oazę spokoju i zachęcają do turystyki pieszej i rowerowej. Te urokliwe tereny są wspaniałym miejscem thumb palac2do rozwoju agroturystyki.
Na terenie gminy szczególnie wartościowymi obiektami zabytkowymi są: zespół pałacowo-parkowy w Zagajach z XIXw. - obecnie jest to siedziba Szkoły Podstawowej , 11 marca 1986r. park dworski został wpisany do rejestru zabytków, pozostałości pałacu z parkiem w miejscowości Piele - wzniesiony został w stylu późnobarokowym, w II połowie XVIII wieku. Do dnia dzisiejszego przetrwało tylko lewe thumb Kosciol.Debowiecskrzydło pałacu, 18 października 1967r. został wpisany do rejestru zabytków, liczne parki, będące pozostałością dawnych reprezentacyjnych założeń dworskich i pałacowych o kompozycjach przestrzennych ukształtowanych w XIX wieku (Wilknity, Zagaje, Piele, Jarzeń, Jachowo), droga z okresu kolonizacji krzyżackiej, wiodąca z południa do Królewca (przez Morąg, Pakosze, Wyszkowo, Piele), thumb Lelkowo z lotu ptakagotycki kościół parafialny w Dębowcu z XIV wieku. Jest to obiekt murowany z barokowym ołtarzem i amboną. Przebudowano go w XVIII wieku. 12 października 1967r. obiekt został wpisany do rejestru zabytków.