Wolność, Kocham i Rozumiem”

Pod takim hasłem 18 listopada 2016 r. w godzinach popołudniowych w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Lelkowie. Jego nadrzędnym celem było kształtowanie postaw patriotycznych.

Spotkanie z młodzieżą uświetnili swoją obecnością goście – żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego – kpr. Maria Sołoducha z Zespołu Ewakuacji Medycznej Batalionu Zmechanizowanego i st. szer. Wojciech Wewersajtys z Patrolu Saperskiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji n. t. służby żołnierza.

W atmosferze listopadowej zadumy wysłuchali czytanego fragmentu książki M. Zusaka „Złodziejka książek” i obejrzeli film wojenny pt. „Ostatnie dni”. Ogromną satysfakcję sprawiły im gry planszowe (m. in. „Pamięć’39”) i wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wojennej.

Tego typu przedsięwzięcia pozwalają połączyć naukę z zabawą. Okazuje się, że cieszą się one popularnością wśród młodzieży, która chętnie spotyka się w szkole po zajęciach lekcyjnych i deklaruje uczestnictwo w kolejnych tego typu imprezach.