15 maja br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Ireny Sołoduchy przygotowali inscenizację, podczas której przekazali wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece. W przedstawieniu role zagrali: uczennica - Ola Rubacha; postacie bajkowe: Joasia Klisz - Czerwony Kapturek, Martyna Gnes - Kopciuszek; Aniela Wieczorek - Królowa Śniegu; Paweł Oniszko - Kot w butach; Karolina Bartczak - Baba Jaga; Kornelia Sempowicz - Duszek biblioteczny i krasnoludki: Natalia Frankowska, Milena Pusz, Martyna Werbowska.

Pierwszoklasiści odpowiedzieli na pytania zadawane w trakcie przedstawienia. Uroczyście ślubowali szanować książki, słuchać ich rad oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie „Kot w butach” pasował pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania nowym czytelnikom krasnoludki wręczyły pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, a dla pani Ireny Bagan prośby książki i zasady zachowania się w bibliotece, by o nich przypominała swoim wychowankom.

Pani dyrektor Iwona Chojecka podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła gratulacje nowym czytelnikom. Dzieci wypożyczyły książeczki, które jak zapewniały samodzielnie przeczytają.

Irena Sołoducha