Realizując program wychowawczo-profilaktyczny w edukacji wczesnoszkolnej jednym z ważniejszych zadań jest rozwijanie umiejętności społecznych i podnoszenie poziomu bezpieczeństwa uczniów. Dążąc do urozmaicania naszych działań po raz drugi w bieżącym roku szkolnym wybraliśmy się na przedstawienie teatralne do Braniewa.

Czekali tam na nas aktorzy z Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia z przedstawieniem pt. ,,Karolcia”. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Przygody bohaterów uczyły młodego widza, że warto pomagać innym, zasad bezpieczeństwa: jak powinni poruszać się po drodze, jak ważne są światełka odblaskowe, co oznaczają niektóre znaki drogowe, a także pod jakie numery alarmowe należy zadzwonić w różnych zagrożeniach.

Dekoracja, barwne stroje aktorów oraz doskonała gra świateł sprawiły, że dzieci miały okazję przenieść się na chwilę na ulicę Kwiatową, na której wszystko się zaczęło. Nie zabrakło również uśmiechu i dobrego humoru.

Uczniowie po powrocie do szkoły chętnie opowiadali o Karolci, zrobili też piękne rysunki, które przedstawiały ciekawe przygody głównych bohaterów. Na pewno ten spektakl jeszcze długo zostanie w pamięci najmłodszych dzieci Szkoły Podstawowej w Lelkowie.

 Anna Rutkowska
Irena Bagan