Tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Zagajach w okresie przedświątecznym udziela się charytatywnie. W tym roku uczniowie uszyli a następnie zlicytowali swoje szmaciane lalki, aby za otrzymane pieniądze pomóc dzieciom w Afryce.
„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który realizowaliśmy w naszej szkole. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie oraz ich rodzice i rodzeństwo, których zadaniem było przygotowanie charytatywnych laleczek.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z Zagaj własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomogli ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.

Po wspólnej Wigilii, kolędowaniu i Jasełkach odbyła się charytatywna licytacja laleczek. Łącznie udało się zebrać około 700 złotych, które trafią do UNICEF-u. Święta Bożego Narodzenia i ich magia to doskonały czas, by uczyć naszych podopiecznych tolerancji i wrażliwości na ludzką krzywdę.