Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Tego wieczora wróżby orzekały o losie i przyszłości. Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy.

Uczennice ze szkoły podstawowej: Roksana Gałan, Wiktoria Horak, Natalia Omelan i Wiktoria Poźniak pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Anny Andrejuk-Klufas przygotowały najmłodszym uczniom wyśmienitą zabawę.

W świetlicy szkolnej dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III SP spotkały się z cygankami, które przepowiadały przyszłość nie tylko ze szklanej kuli. Były również wróżby z kubków tzw. „Kubki przyszłości” – przepowiednia przyszłego zawodu, tradycyjne „Wychodzenie butów za próg” – co wskazywało, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż, dzięki wróżbie z serc można było dowiedzieć się jak przyszły mąż/żona będzie miał/a na imię, wróżba z liczb, losowanie przepowiedni na najbliższą przyszłość, wróżba „Mowa kwiatów” i wiele innych. Dzieci doskonale się bawiły, a świadczyły o tym ich radosne uśmiechy. Do zabawy włączyli się również uczniowie z klas IV-VI SP i gimnazjaliści, każdy chciał poznać swoją przyszłość.

Niewątpliwie andrzejkisą wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie powrotem do tradycji i obrzędów ludowych.