5 maja br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczennice klasy czwartej pod kierunkiem pani Ireny Sołoduchy przygotowały inscenizację pt. „Teatrzyk z zagadkami”, podczas której przekazały wiedzę o książce i zachowaniu się w bibliotece.

W przedstawieniu udział wzięły: Samanta Czarkowska, Martyna Werbowska oraz grające postacie bajkowe: Joasia Klisz - Czerwony Kapturek , Martyna Gnes - Kot w butach , Ola Rubacha - Królowa Książka i krasnoludki: Aniela Wieczorek, Natalia Frankowska, Kornelia Sempowicz.

Pierwszaki zdały egzamin odpowiadając na pytania zadawane w trakcie przedstawienia. Uroczyście ślubowały szanować książki, słuchać ich rad oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie Królowa Książka pasowała pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania krasnoludki wręczyły im pamiątkowe dyplomy, prośby książki i zasady zachowania się w bibliotece.

Pani dyrektor Iwona Chojecka podkreśliła ogromną rolę czytania w życiu człowieka. Podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz złożyła gratulacje nowym czytelnikom.

Następnie uczniowie wypożyczyli książeczki zakupione w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

Irena Sołoducha