Uroczyste przywitanie,występy uczniów gry, zabawy i niespodzianki. Tak bawiono się w Szkole Podstawowej w Zagajach podczas tegorocznych Dni Rodziny pod hasłem "Małżeństwo dobre relacja – silna rodzina". Podczas obchodów nie zabrakło byłego ucznia szkoły Wójta Gminy Lelkowo Łukasza Skrzeszewskiego, rodziców, dziadków, cioci i wujków oraz zaproszonych gości.

Chłód i co chwilę padający drobny deszcz nie przeszkodziły uczestnikom cieszyć się z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Ze względu na złe warunki atmosferyczne i ostrzeżenie meteorologiczne przed gradem i burzami Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagajach Pani Halina Stechnacz-Buśko zrezygnowała z dmuchanych niespodzianek na boisku. Można było podziwiać tam prezentacje służb mundurowych i wyposażenia Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach oraz Komendy Powiatowej Policji w Braniewie Placówki z Pieniężna.

Aby podczas gier i zabaw sportowych prowadzonych przez animatorów nie zabrakło energii wszyscy mogli posilić się kiełbaskami na gorąco. Cały czas dostępne były ciepłe napoje oraz przepyszne wypieki przygotowane przez mamy, owoce, napoje, lody oraz wata cukrowa i popcorn pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego  festynu.