Dożynki to piękna tradycja podziękowania  za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

W sobotę 9 września 2023 roku w Lelkowie odbyło się Święto Plonów. Świętowanie rozpoczęło się Dziękczynną  Mszą świętą dożynkową koncelebrowana przez Księdza Mitrata Jana Łajkosza, Księdza Proboszcza Pawła Roszyńskiego oraz Księdza Proboszcza Stanisława Szymańskiego.

Kliknij w poniższą fotorelację ↓

Podczas Ceremoniału Dożynkowego odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowych "Za zasługi dla rolnictwa" przyznanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnikom naszej Gminy.

Kliknij w poniższą fotorelację ↓

W trakcie dożynek przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Wszystkie wieńce były wykonane niezwykle starannie, każdy z nich był wyjątkowy. Komisja oceniająca nie miała łatwego zadania.

 

Kliknij w poniższą fotorelację ↓

 

Ponadto odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Lelkowo.

Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą na temat nowości rolniczych, działalności KOWR i bhp w gospodarstwach rolnych. Zawody sprawnościowe dostarczyły kibicującym mnóstwa śmiechu i zabawy.

Jak widać na zdjęciach zabawa była przednia!

 

Kliknij w poniższą fotorelację ↓

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

kowr logo

 

Część koncertowa dożynek.

Kliknij w poniższą fotorelację ↓