6. lutego br. uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie uczęszczający na lekcje religii grecko-katolickiej oraz języka ukraińskiego wzięli udział w tradycyjnym świątecznym spotkaniu połączonym z występami i zabawą. Na Kutię do Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście: ks. dziekan Jan Łajkosz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury dyrektor pani Joanna Bujko, bibliotekarka pani Dorota Wieczorek oraz rodzice, małe dzieci i absolwenci szkoły.

Uroczystość prowadzili uczniowie gimnazjum: Mateusz Kolasa i Piotr Krupa. Kutię tradycyjnie rozpoczęto modlitwą, po czym wszystkich zaproszono na poczęstunek do świątecznie zastawionych stołów.

W części artystycznej spotkania wystąpili Kolędnicy (Wertepy) – uczniowie naszej szkoły. W okresie świątecznym siostra Julia z dwoma Wertepami odwiedzała domostwa ukraińskich rodzin oraz osoby zapraszające. Następnie na scenie kolędował zespół „Lelkiwski Wesełuszky”, kierownikiem którego jest Jan Sołoducha. Nasi artyści zaśpiewali wiązankę kolęd, a przygrywał im instruktor muzyczny pan Michał Semotiuk.

Po części artystycznej rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich konkursy i zabawy z nagrodami. Do udziału zaproszono również osoby dorosłe. Wśród konkursów powodzeniem cieszyły się: karaoke, gorące krzesła, kalambury, zajczyk, morze – brzeg, taniec na gazecie, taniec z balonami, taniec z miotłą. Wszyscy fantastycznie się bawili, a w dodatku byli nagradzani. Impreza ta jest okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do integracji i angażowania społeczności lokalnej. Spotkanie są miłą rozrywką podczas ferii oraz sprawiają wiele radości uczestnikom i na długo pozostają w ich pamięci.

Przygotowania do Kutii trwały od dłuższego czasu. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali scenografię i salę. Mamy zadbały o poczęstunek (przepyszne ciasta i smaczne potrawy wigilijne - kutia, pierogi z różnym nadzieniem, ryby, sałatki, owoce oraz świąteczne przysmaki).

Serdeczne podziękowania dla: Dyrekcji GCK, wszystkim uczestnikom za udział w Kutii, a szczególne dla pań, które włożyły ogromny wysiłek w przygotowanie imprezy, składają nauczyciele organizatorzy - siostra Julia Yasenytska, Anna Andrejuk-Klufas, Irena Sołoducha.