W związku z rozpoczętą realizacją operacji pt. „Pokochaj Aktywną Turystykę – Razem Zwiedzamy” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, LGD „Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej” rozpoczyna rekrutację uczestników trzydniowego wyjazdu studyjnego po terenie Krainy Drwęcy i Pasłęki w dniach 01-03.08.2019r.

Podczas wyjazdu uczestnicy zapoznani zostaną z ofertą turystyczną naszych partnerów, w ramach której będą mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych (m.in. wędzenia pstrągów, nadziewania ślimaków), zwiedzić Wzgórza Dylewskie, muzeum i Pole Bitwy pod Grunwaldem, uczestniczyć w rajdzie rowerowym prezentującym walory przyrodnicze i historyczne goszczącej LGD. Właścicielka „Rezydencji pod Taborskimi Sosnami” zaprezentuje działalność obiektu, w tym nietypowe zabiegi odnowy biologicznej „Oddech ziemi” oraz „Dotyk anioła”.

Dodatkowo odwiedzając „Lawendowe Pole” zaprezentowane zostanie żywe muzeum, wizyta w suszarni kwiatów, czy prezentacja upraw (sadzenie, pielęgnacja, ścinanie oraz pokaz przetwarzania świeżych kwiatów lawendy).

Na zakończenie wizyty przewidziano prezentację bogactwa Morąga, w tym Pałac Dohnów, zamek krzyżacki, ratusz oraz Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy dostarczyć bezpośrednio do Biura Zarządu LGD, wysłać tradycyjną pocztą na adres LGD „Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej” ul. Braniewska 11 14-530 Frombork lub za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie 24.07.2019r. do godz. 15:00 (o terminie decyduje wpływ do LGD).

Udział w wizycie (w tym, autokar z Fromborka, wstęp do muzeów, warsztaty, wyżywienie i nocleg)  jest bezpłatny, a pierwszeństwo w rekrutacji mają aktywni członkowie LGD oraz przedstawiciele działalności turystycznych/ okołoturystycznych. (liczba miejsc ograniczona do 35 osób)

Wszelkich informacji dotyczących realizowanego projektu można uzyskać pod numerem telefonu 55 231 12 52.

 

Załącznik: Karta rekrutacyjna

lgd