W czwartek (23 listopada) w Szkole Podstawowej w Zagajach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Pierwszoklasiści w tym dniu byli bardzo przejęci swoim występem, okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ w części artystycznej zaprezentowali się doskonale. Pięknie przedstawili się zaproszonym gościom, wykonali oryginalny taniec, głośno i wyraźnie śpiewali, a zestaw pytań, który został dla przygotowany specjalnie dla nich, ani przez chwile nie wywołał u nich uczucia niepewności.

Na koniec pierwszaki dokonały degustacji tajemniczego eliksiru. Oczywiście wypiły go jednym haustem, bez skrzywienia się. Za wykazanie się odwagą otrzymały medale, które wręczyła im wychowawczyni.

 

Wszystkim tym zadaniom z zaciekawieniem przyglądała się komisja w składzie: rodzice, dyrektor Halina Stechnacz -Buśko, wójt Stanisław Popiel oraz nauczyciele. Wszystkie zmagania pierwszaków zostały pozytywnie ocenione przez jury. W związku z tym, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie pani dyrektor, magicznym ołówkiem dokonała pasowania ich na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej w Zagajach.

 

Tradycyjnie pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami od pani dyrektor, pana wójta oraz rodziców, które wywołały u uczniów jeszcze większe uśmiechy, a stres, który im towarzyszył na początku, odszedł w niepamięć.

 

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.