9 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie podczas Dnia Nauki zorganizowano szkolny konkurs recytatorski i pięknego czytania pt: „Przyroda w prozie i poezji”. Uczniowie zostali podzielenie na trzy kategorie. W kategorii pierwszej wiersze pięknie recytowali uczniowie kl. I-III, a w drugiej z kl. IV i V. W kategorii trzeciej opis przyrody w języku niemieckim czytali uczniowie z kl. VII i gimnazjaliści z klasy II i III.

Laureatów konkursu wyłoniła komisja w składzie: pani Joanna Bujko dyr. GCK, pani Dorota Wieczorek bibliotekarka z Biblioteki Publicznej, nauczycielki j. niemieckiego: pani Anna Gacka i pani Dorota Lipkiewicz oraz siostra Julia. Przyznano: w kategorii pierwszej - 1 miejsce Amelia Rejs, 2 miejsce Tymon Rutkowski, 3 miejsce Katarzyna Worobiec; w kategorii drugiej - 1 miejsce Emilia Zienkiewicz, 2 miejsce Dominik Niewiadomski, 3 miejsce Szymon Wieczorek; w kategorii trzeciej: 1 miejsce Wiktoria Góralczyk, 2 miejsce Klaudia Trojanowska, 3 miejsce Julia Jendrzejewska.

Konkurs miał na celu wspieranie uzdolnień uczniów, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Irena Sołoducha współorganizator konkursu