Podczas tegorocznej zimy najmłodsi uczniowie naszej szkoły dbali o to, aby ptaki w okolicy nie były głodne. Dzięki spotkaniom z leśniczym zdobywali wiedzę jak należy prawidłowo dokarmiać zwierzęta i z zaangażowaniem włączali się w działania prowadzone na rzecz ptaków.

Podsumowaniem naszej wspólnej pracy było przygotowanie przedstawienia pt. „Na belku” autorstwa p. Haliny Sutkowy. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem p. Ireny Bagan i p. Anny Rutkowskiej 16.03.20118 roku wystąpili przed społecznością szkolną i rodzicami. Mali artyści wcielili się w role ptaków, zająca, psa, kota oraz dzieci które doskonale wiedziały w jaki sposób dbać o zwierzęta w czasie zimowego chłodu. Najmłodsi widzowie mogli przypomnieć sobie nazwy różnych gatunków ptaków. Nie zabrakło również pięknie zaśpiewanych piosenek i układów tanecznych. Na zakończenie uczennice z klasy III wykonały taniec i w ten sposób pożegnały „Panią Zimę”.

Piękna scenografia, ciekawe kostiumy i co najważniejsze wspaniała gra aktorska spowodowały, że widownia oglądała przedstawienie z ogromnym zainteresowaniem.

 Irena Bagan
Anna Rutkowska