26 marca br. w Szkole Podstawowej w Lelkowie odbył się kolejny koncert AA „MAT” z Olsztyna. Artyści rozpoczęli program utworem pt. "Cztery pory roku – Wiosna” Antonio Vivaldiego, który jest jednym z najpopularniejszych dzieł muzyki poważnej.

W lekcji muzycznej pt. „Klasyczne Hity” widzowie usłyszeli : pieśń pt. „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki, Odetta-Odylia  „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego, „Serenadę’ Franciszka Schuberta,   „Taniec węgierski nr 5 g-moll” Johannesa Brahmsa, „Badinerie” Johanna Sebastiana Bacha, „Marsz turecki” Ludwiga van Beethovena oraz najpopularniejsze miniatury m.in. W.A. Mozarta, R. Schumanna, A. Dworzaka, J. Straussa w transkrypcjach na flet i saksofon. Słuchacze dowiedzieli się na czym polega różnica między operą, a operetką.

Podczas koncertu uczniowie mieli możliwość poznania i posłuchania muzyki klasycznej, innych „hitów” niż słuchanych na co dzień, a dzięki temu ich gusty bardziej się otwierają na różne style muzyczne. W konkursie z wiedzy o muzyce pierwsze miejsce zajęła Natalia Frankowska.

 Irena Sołoducha