Dnia 1 czerwca 2015 r. na kompleksie rekreacyjno-sportowym przy Zespole Szkół w Lelkowie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Miała ona charakter profilaktyczny.
W zabawach mogli brać udział uczniowie Zespołu Szkół w Lelkowie tj. odział przedszkolny, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz rodzice ze swoimi dziećmi, które jeszcze nie chodzą do szkoły.

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zabaw organizowanych przez nauczycieli i pracowników Gminnego Centrum Kultury.
Oddział przedszkolny i klasy 0-III bawiły się na placu zabaw, dmuchanych zjeżdżalniach, skoczniach oraz brały udział w konkursie indywidualnym (wędka szczęścia), w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Klasy IV i V rozegrały charytatywny mecz w Dwa ognie. Klasa VI i klasy gimnazjum dziewcząt rozegrały charytatywny turniej siatkówki, natomiast chłopcy gimnazjum charytatywny turniej piłki nożnej. Warunkiem uczestnictwa w powyższych turniejach było ofiarowanie na rzecz Domu Dziecka we Fromborku słodkiego podarunku. Słodycze zebrane z turniejów charytatywnych były przekazane przez Panią Andrejuk-Klufas. Oprócz tego każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum mógł uczestniczyć w konkurencjach indywidualnych o charakterze sportowym, gdzie zdobywał nagrody.
W przerwach między konkurencjami wszyscy uczestnicy imprezy byli zaproszenie na kiełbaskę z grilla.
Fundusze na zakup nagród i sfinansowanie imprezy zostały pozyskane z Urzędu Gminy Lelkowo, Gminnego Centrum Kultury oraz Zespołu Szkół w Lelkowie.
W ramach projektu w każdej klasie Zespołu Szkół w Lelkowie były przeprowadzone pogadanki na temat profilaktyki uzależnień. Ponadto gimnazjaliści w ramach projektów edukacyjnych mieli możliwość przedstawienia różnych form aktywności fizycznej jako alternatywy dla komputera i TV.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie finansowe.