Uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej w Lelkowie na zajęciach lekcyjnych omówili lekturę pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga - znanego autora cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle. Został ogłoszony konkurs. Uczestnicy, w oparciu o ten utwór, wybrali odpowiednie informacje i udzielili pisemne odpowiedzi na pytania.

Zwycięscy konkursu wykazali się umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem, czyli znajomością treści książki. Laureatami zostali: I miejsce - Julia Gnes i Kacper Imiołek; II miejsce Przemek Urawski i Jakub Grzybowski, III miejsce Weronika Popowicz. Wyróżniono Emilkę Sempowicz i Norberta Miliszkiewicza.

W związku z omówioną lekturą, 1 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii panem Mirosławem Szupieńko, który zapoznał drugoklasistów z wykonywanym zawodem. Uczniowie zadawali liczne pytania, na które otrzymali wyjaśniające odpowiedzi. Dowiedzieli się o odpowiedzialności jaka ciąży na właścicielach zwierząt i jak należy z nimi postępować. Dzieci również pytały: Co trzeba zrobić aby zostać lekarzem? Uzyskały odpowiedź, że trzeba się uczyć i nieważne czy są z miasta, czy z małej miejscowości, mogą osiągnąć zamierzony cel, bo marzenia się spełniają. Dodał, że zawód ten jest niebezpieczny oraz wymaga dużo siły. Mimo to dzieci wyraziły chęć zostania w przyszłości weterynarzami. Pani dyrektor Iwona Chojecka będąc na spotkaniu kilkakrotnie podkreślała, że nauka jest najważniejsza. Podała przykład absolwentki Gimnazjum, która jest obecnie studentką Weterynarii UW-M w Olsztynie.

Na zakończenie uczniowie podziękowali panu doktorowi za ciekawe i pouczające spotkanie.
Projekcja fragmentu filmu pt. Doktor Dolittle 2 zainspirowała uczniów do przeczytania pozostałych powieści z tego cyklu.

Anna Rutkowska i Irena Sołoducha