W dniu 6.11.2015r. po raz drugi nasze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III Szkoły Podstawowej w Lelkowie włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasi najmłodsi podopieczni mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania.

Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe oraz soki. Dzieci częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi wiktuałami. W oddziale przedszkolnym dzieci wykonały piękne prace plastyczne ,,Kosz pełen zdrowia” oraz bawiły się przy muzyce i śpiewały piosenki o witaminkach.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Organizatorzy