24 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lelkowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Posterunku Policji w Pieniężnie, którzy przyłączyli się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Kierownik PP w Pieniężnie asp. sztab. Monika Strogowska i sierż. sztab. Paweł Sołoducha (absolwent naszej szkoły) przeczytali uczniom rozdziały z książki Miś Uszatek. Książkę zakupiono w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W dalszej części spotkania policjanci przedstawili zagadnienia z zakresu kryminalnego, prewencyjnego i ruchu drogowego oraz odpowiedzieli na zadane pytania.

Nauczyciel bibliotekarz pani Irena Sołoducha poinformowała o działaniach związanych z programem „Książki naszych marzeń”. Zaprosiła uczniów do biblioteki, aby wypożyczali i czytali książki o których marzyli.

Dyrektor Zespołu Szkół pani Iwona Chojecka podziękowała funkcjonariuszom Policji oraz organizatorom za miłe i pouczające spotkanie.

Następnego dnia, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, na zajęciach dydaktycznych, bibliotecznych oraz świetlicowych uczniowie czytali książki o misiach, oglądali film „Miś Uszatek - Motorek” i bawiąc się śpiewali Stary niedźwiedź mocno śpi.

Powyższe działania mają na celu promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

 

Uczestnicy