15 i 16 września pod opieką nauczycieli: Bożeny Rubachy, Ewy Karczewskiej, Ireny Sołoduchy pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy.

W Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedziliśmy ekspozycje przedstawiające walkę i codzienność powstania, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL.

Kolejnym miejscem zwiedzania był Zamek Królewski, po którym oprowadziła nas m.in. pani Irena Koć Ulbrych, która jest tam długoletnim pracownikiem i absolwentką naszej podstawówki. Z opowieści i prezentowanych filmów dowiedzieliśmy się o dziejach, losach, sekretach i tajemnicach Zamku. Podziwialiśmy piękne wnętrza okazałych królewskich apartamentów. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani broszurami i książeczkami o tematyce zamkowej.

Następnego dnia zawitaliśmy do Centrum Nauki Kopernik.

Samodzielnie eksperymentowaliśmy, poznawaliśmy i odkrywaliśmy świat.

W poszukiwaniu odpowiedzi i zadawaniu kolejnych pytań, a także w poruszaniu się po budynku, pomagali nam animatorzy.

Na koniec udaliśmy się na Stadion Narodowy. Przewodnik przekazał nam mnóstwo interesujących informacji. Siadając na trybunie, poczuliśmy się jak kibice. Mieliśmy okazję zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.

Na wycieczce w sposób praktyczny utrwaliliśmy wiedzę z różnych dziedzin nauki, którą poznaliśmy na lekcjach.

Uczniowie Zespołu Szkół