21 maja 2017 r. zespół wokalny „Lelkiwśki Wesełuszky” z Lelkowa wystąpił w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na 51-tym Dziecięcym Festiwalu Kultury Ukraińskiej.

Na dwudniowym festiwalu prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe z punktów nauczania języka ukraińskiego z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego. Najmłodsi artyści śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne. Wieczorem obejrzeli spektakl pt. „Gdzie zniknęło morze” grany przez aktorów Teatru Nawpaky z Gdańska

W niedzielę, na koncercie galowym, wystąpił zespół „Lelkiwśki Wesełuszky”. Przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Michajła Semotiuka, dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenki (Iszoł kozak potajkom, Oj harna ja z rodu, Oj haj, haj, Cwite teren), które publiczność nagrodziła burzliwymi brawami. Aktualnie w skład zespołu wchodzą uczennice szkoły podstawowej: Aleksandra i Natalia Frankowskie, Julia i Martyna Gnes, Julia Klufas, Milena Pusz, Ulana Puszkar i Martyna Werbowska.

Z okazji 15. lecia zespołu, w imieniu organizatorów festiwalu, pan Mirosław Prytuła złożył gratulacje i życzenia kierownikowi zespołu panu Janowi Sołoducha. Dziewczynki otrzymały kosz słodyczy i prezenty ufundowane przez wojewodę elbląskiego.