W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na dwudniowym 52. Dziecięcym festiwalu ukraińskiej kultury prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe z punktów nauczania języka ukraińskiego. Najmłodsi artyści (ponad 300) śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali i przedstawiali krótkie formy teatralne. Wieczorem ponownie wszyscy spotkali się w teatrze na koncercie zespołu "Suzirjaczko" z Olsztyna.

20 maja 2018r. na koncercie galowym wystąpiły m. in. dziewczynki uczęszczające na zajęcia muzyczne w GCK w Lelkowie. Przy akompaniamencie instruktora muzycznego pana Michajła Semotiuka ślicznie zaśpiewały piosenki: „Oj u wysznewomu sadu”, „Oj haj, haj zełeneńkij”, „Oj ty strumoczku”, „Werbowaja doszczyczka”, „Sidiła pid hruszkow”. Swoim występem „Lelkiwśki Wesełuszky” rozweseliły publiczność i owacje długo nie cichły.

Do zespołu należą uczennice z klas III-VI SP Lelkowo: Aleksandra Frankowska, Natalia Frankowska, Julia Gnes, Martyna Gnes, Julia Klufas, Milena Pusz, Martyna Werbowska i Ulana Puszkar z SP Zagaje.

Irena Sołoducha