W piątek (18 maja) w Szkole Podstawowej w Zagajach odbył się VI Dzień Rodziny.

Festyn rozpoczęła dyrektor Halina Stechnacz- Buśko, witając wszystkich zgromadzonych. Życzenia dobrej zabawy złożył p. Mirosław Kudliński, Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. Następnie rozpoczęła się świetna, kreatywna zabawa, którą prowadzili przedstawiciele Sportowej Inicjatywy Warmia. Było mnóstwo zabaw tanecznych, sportowych, integracyjnych i cyrkowych. Nasze uczennice z Inicjatywy Dance Studio wykonały wspaniały pokaz tańca, a w krótkich przerwach można było udać się do fotobudki, dzięki której na długo zapamiętamy ten dzień. Zdjęcia wyszły znakomicie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się służby mundurowe, tj. Ochotnicza Straż Pożarna w Zagajach, Straż Graniczna w Grzechotkach, Powiatowa Policja w Braniewie oraz żołnierze z posterunku radio-lokacyjnego w Chruścielu. Dzieci mogły przejechać się quadem i wozem policyjnym, brały udział w zawodach strzeleckich, a także zapoznały się z innym sprzętem danej jednostki. Odbył się również pokaz obronny oraz wykrywanie narkotyków przy pomocy psów.

Kolejki tworzyły się do toru przeszkód, a w między czasie do stoisk z pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców, kiełbaskami z grilla i ciepłej herbaty.

Serdeczne podziękowania składamy współorganizatorom tej imprezy: Wójtowi Gminy Lelkowo Stanisławowi Popiel, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie Joannie Bujko.