ŚWIĘTO ROLNIKÓW w Gminie Lelkowo ze "Świętem warenyków i dzyndzałków" oraz "Turniejem Sołectw Gminy Lelkowo"
 

Dożynki to piękna tradycja podziękowania  za zebrane plony i trud rolniczy związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

W sobotę 10 września 2022 roku w Lelkowie odbyło się Święto Rolników. Świętowanie rozpoczęło się plenerową Mszą świętą Dożynkową na boisku sportowym w Lelkowie.

Podczas Ceremoniału Dożynkowego odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowych "Za zasługi dla rolnictwa" przyznanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rolnikom naszej Gminy.

Podczas dożynek przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym wzięło udział 5 sołectw. Komisja spośród pięknie wykonanych wieńców szczególnie wyróżniła prace Lelkowa, Zagaj i Dębowca. Pozostałe sołectwa również zostały nagrodzone.

 Fotorelacja

 

 

 TURNIEJ SOŁECTW GMINY LELKOWO 2022

To jedno z wydarzeń w ramach ŚWIĘTA ROLNIKÓW w Lelkowie, jakie odbyło się 10 września 2022r.

Wydarzenie pod nazwą "Turniej Sołectw Gminy Lelkowo 2022" dofinansowane zostało ze środków KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA w Olsztynie.

W Turnieju wystartowały drużyny z Głębocka, Lelkowa, Zagaj, Bieńkowa, Wilknit i Dębowca. Turniej przewidywał trzy etapy: quiz wiedzy, zawody sprawnościowe i prezentacje artystyczne o tematyce własnego sołectwa.

Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą na temat nowości rolniczych, działalności KOWR i bhp w gospodarstwach rolnych. Zawody sprawnościowe dostarczyły kibicującym mnóstwa śmiechu i zabawy.

Nagrody i dyplomy osobiście wręczył drużynom Grzegorz Kierozalski - Dyrektor KOWR OT w Olsztynie wraz z Wójtem Gminy Lelkowo Łukaszem Skrzeszewskim.

Gratulujemy drużynom i dziękujemy za super widowisko!

page


Fotorelacja

 

ŚWIĘTO WARENYKÓW I DZYNDZAŁKÓW z quizem na temat zdrowego odżywiania i konkursem kulinarnym na „Najlepsze warenyki i dzyndzałki”

To kolejne z wydarzeń tegorocznego  ŚWIĘTA ROLNIKÓW w Lelkowie.

Wydarzenie pod nazwą "ŚWIĘTO WARENYKÓW I DZYNDZAŁKÓW" zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego w konkursie "Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego w 2022 r."

Podczas „Święta warenyków i dzyndzałków”  został zorganizowany konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Lelkowo na najlepsze warenyki i dzyndzałki. Jury powołane przez organizatora oraz publiczność degustująca pierogi, przydzielała konkretnym potrawom swoje głosy. 

Poza tym zostały przeprowadzone quizy i konkursy na temat zdrowego odżywiania oraz opowieści o tradycjach i zwyczajach gotowania warenyków i dzyndzałków.   

Uczestnicy otrzymali nagrody za udział w quizach i konkursach oraz w konkursie kulinarnym „Na najlepsze warenyki i dzyndzałki.

Gratulujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Lelkowo, które wykazały się wielkim talentem.

 

Fotorelacja

 

Oprawę Święta Rolników stanowiły liczne stoiska gastronomiczne, rękodzielnicze, strefa dla dzieci i stoiska promocyjne: 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, Wojska Obrony Terytorialnej i Straży Granicznej.
Tegoroczną zabawę uświetniły koncerty zespołów muzycznych tj. Mr. GÓRAL, PODIJA, THE UKRAINIAN FOLK, PLAYBOYS, SEKRET.

Serdeczne podziękowania za wkład i organizację tegorocznych dożynek należą się starostom  Pani Marcie i Dariuszowi Seneczko, księżom celebrującym uroczystą Mszę Świętą ks. Pawłowi Roszyńskiemu i ks. Arturowi Miziejowi, Pani Ewie Żuryło - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie, wszystkim pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie, Kołom Gospodyń Wiejskich działających w Gminie Lelkowo, pracownikom Urzędu Gminy w Lelkowie, radnym Rady Gminy Lelkowo, sołtysom, sponsorom, Ochotniczym Strażom Pożarnym oraz wielu innym zaangażowanym osobom.