"Nie masz bodaj drogi, na której łatwiej dojść do mądrości, jak przez najusilniejsze czytanie…"  -   Andrzej Frycz Modrzewski

Ksiądz Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej Edmund Piszcz ofiarował naszej szkolnej bibliotece wartościowe książki i piękne albumy, które wzbogaciły nasz księgozbiór i będą cenną pomocą w zdobywaniu wiedzy i mądrości przez uczniów naszej szkoły.

Z największą radością przyjęliśmy pamięć Arcybiskupa o naszej szkole. Bardzo się cieszymy, że wspomniał on swój pobyt w Lelkowie. Wyrażamy ogromną wdzięczność za dar ofiarowany naszej szkolnej bibliotece.

Pani Dyrektor Iwona Chojecka osobiście podziękowała Arcybiskupowi Edmundowi Piszczowi spotykając się z nim w Olsztynie. Przekazał on mieszkańcom Lelkowa i naszej gminy pozdrowienia i najlepsze życzenia.

Dar Księdza Arcybiskupa jest okazją, aby zwrócić się do osób związanych  z Lelkowem i naszą szkołą o ofiarowanie książek do szkolnej biblioteki. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą przekazaną książkę, która mogłaby służyć uczniom naszej szkoły.

ks. Piotr Piasecki