Ślubujemy. 10 grudnia w Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste Pasowanie klasy I na uczniów. Pani Elżbieta Turzyńska – wychowawczyni z uczniami przygotowali z tej okazji inscenizację słowno-muzyczną składającą się z wierszy, piosenek i tańców.
Ciekawe konkurencje sportowe dla pierwszaków przeprowadziły i oceniały z szóstej klasy uczennice: Nikola Król, Julia Pusz, Julia Jendrzejewska, Ela Horak, Karolina Bliźniuk.

Następnie odbyło się ślubowanie, które okazało się niezwykłym przeżyciem. W odświętnych strojach i w skupieniu, na flagę narodową dzieci ślubowały, że będą dobrymi uczniami. Dyrektor szkoły pani Iwona Chojecka dokonała uroczystego ślubowania i pasowania za pomocą symbolicznego ołówka. Do Krainy Wiedzy zostali przyjęci: Bujko Bartłomiej Karol, Czerniewicz Marika, Derwisz Ksawery Erwin, Frankowska Aleksandra Maria, Gałan Martyna, Horak Magdalena Anastazja, Klisz Kinga, Klufas Julia, Kociubińska Nikola, Litka Roksana, Łosiewicz Daniel, Majewski Bartosz, Pieczyński Wojciech Jan, Rutkowska Antonina, Seneczko Amelia, Sidor Tomasz, Wieczorek Karolina.

Dzieciom zostały przekazane prezenty od Wójta Gminy Lelkowo pana Stanisława Popiela. Były też życzenia i niespodzianki przygotowane przez panią Dyrektor oraz rodziców. Rodzice podziękowali panu Wójtowi za wszelką pomoc, życzliwość i zaangażowanie w życiu szkoły. Słowa wdzięczności i uznania skierowali do Dyrekcji i Wychowawcy klasy dziękując za nauczanie, wychowanie oraz wielkie serce okazywane na co dzień.

Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści i Goście udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.